Kasy online z nowym terminem

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Finansów obowiązek instalacji kas online zostaje odroczony do 1 stycznia 2021 r. .

 

Odroczenie terminu obowiązkowej instalacji kas online o pół roku to wyjście naprzeciw postulatom przedsiębiorców. Obowiązek instalacji kas online został odroczony do 1 stycznia 2021 r. . Nowy termin dotyczy m.in. branży gastronomicznej i hotelarskiej, które były zobowiązane do rejestracji na kasach fiskalnych online do lipca 2020 r. . Termin ten odnosił się dokładnie do działalności: 

a) świadczących stale lub sezonowo usługi, związane z wyżywieniem – stacjonarne placówki gastronomiczne oraz usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania;

b) zajmujących się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.


Obecnie, w Ministerstwie Finansów trwają prace nad szczegółami rozporządzenia dotyczącego odroczenia terminu wejścia w życie kas online.

 


Pozostaw swój numer. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy.