Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Powstanie firmy datuje się na 1 kwietnia 1996.
Jej założycielem i właścicielem jest mgr inż. Wojciecha Tatka.


Początkowo działalność firmy prowadzona była w niewielkim lokalu obok poczty przy ul. Mickiewicza w Skoczowie Ale już rok później siedziba firmy została przeniesiona na ul. Morcinka 10, gdzie znajdował swoje miejsce salon sprzedaży, serwis i magazyn podzespołów.

Duży wzrost sprzedaży komputerów zrodził potrzebę szkolenia Klientów z zakresu podstaw obsługi tychże urządzeń i pracy z zaawansowanymi pakietami biurowymi. W listopadzie 1997 roku rozpoczęła działalność Akademia Komputerowa - ośrodek szkoleniowy, który do chwili obecnej zdążył już przynieść pomoc rzeszy użytkowników komputerów.


Milowy krok w rozwoju firmy to powstanie w 1998 roku salonu sprzedaży w Cieszynie, któremu towarzyszy również serwis, stanowiący solidne zaplecze gwarancyjne Klientów firmy. Poszerzenie bazy logistycznej firmy umożliwiło łatwiejsze dotarcie do Klientów z całego regionu Śląska Cieszyńskiego.

Firma OPTIMAL zdobywając uznanie Klientów poszerza wciąż obszar swojej działalności i w chwili obecnej jest cenionym na Śląsku Cieszyńskim dostawcą systemów kas fiskalnych.

W sierpniu 2001 roku firma przeniosła siedzibę do własnego obiektu
o powierzchni ponad 500 m2 w Skoczowie na ul. Wałowej 3.

 

W roku 2002 powstał sklep elektroniczny. Od tego momentu oferta firmy dostępna jest również za pośrednictwem Internetu.

Początek 2003 roku przyniósł powstanie Regionalnego Portalu Internetowego OX.PL, co dało wyraz zainteresowaniu firmy problemami Śląska Cieszyńskiego.

Od momentu powstania firma OPTIMAL zdobywa liczne certyfikaty renomowanych dystrybutorów sprzętu komputerowego, fiskalnego i oprogramowania.

Od samego początku istnienia kierownictwo firmy OPTIMAL nie zapomina o działalności charytatywnej oraz sponsoruje i dofinansowuje liczne imprezy o charakterze ogólnospołecznym.

 
 
 
RODO Polityka plików CookiesGoogle+